Aktuality

25.03.2018

Čokoládová tretra 2018 sa blíži!

 

Výnimočná šprintérska detská súťaž, ktorú v minulosti podporil aj Usain Bolt, sa po vlaňajšej košickej premiére na slovenskom území v roku 2018 ďalej rozširuje.

 

Až štyri mestá budú hostiteľmi slovenských kôl populárnej Čokoládovej tretry. Postupne Bratislava 16.5., Košice 17.5., Lučenec 18.5. a Dubnica nad Váhom 23.5., budú hostiť unikátne šprintérske súťaže.  A dve deti z celoslovenského finále 1.6. v Košiciach v každej disciplíne chlapcov a dievčat postúpia do ostravského finále, kde budú súperiť s talentami z Čiech a Poľska.

 

Tieto atletické preteky sú určené pre deti od 6 do 11 rokov a majú v Čechách už 50 ročnú tradíciu. Majú pritiahnuť deti k atletike, umožniť jej spoznať svoje vzory a ochutnať výnimočnú atmosféru svetového atletického podujatia, mítingu Zlatá Tretra v Ostrave. Po minuloročnej zahraničnej premiére Čokoládovej Tretry v Košiciach, sa v roku 2018 rozšíria preteky nielen do ďalších slovenských miest, ale aj do Poľska.

 

„ Čokoládová tretra je absolútne výnimočná, nikde na svete neexistuje nič podobné. Ako ambasádor som videl už veľa pretekov a viem, že je to o radosti. O radosti z pohybu a športu. Videl som množstvo nadšených, odhodlaných detí a ich rodičov.  Každoročne sa teším na ďalšie zážitky a dúfam, že raz z tých malých športovcov vyrastú nové osobnosti svetovej atletiky. Snažíme se im proste pomôcť, “ horí mnohonásobný majster sveta, olympijský víťaz a svetový rekordér v hode oštepom Jan Železný.

„Ostravskú Zlatú tretru poznám, sám som tam nie raz pretekal. To, že organizujeme detské preteky je skvelé, pretože Čokoládová tretra a jej priama väzba na tento svetový míting je úžasná. K atletike sa tak môžu dostať deti, ktoré by inú šancu nemali. To, že máme nesmierne šikovné deti, ukázala už v prvom ročníku, víťazka Česko-Slovenského superfinále, 6 ročná Nelka Kucáková, ktorá na štart nastúpila priamo zo školskej lavice, bez akejkoľvek prípravy“, dodavá najlepší šprintér slovenskej histórie a bronzový medailista z majstrovstiev sveta v behu na 110 m prekážok Igor Kováč, ktorý bude zároveň jeden z ambasádorov seriálu slovenských pretekov  Čokoládovej tretry.

 

Ďalšími ambasádormi budú rovnako ako pred rokom Danka a Janka Velďákové a v súčasnosti najväčšia osobnosť slovenskej dráhovej atletiky, šprintér Ján Volko.

 

Záujemcovia o účasť na Čokoládovej tretre sa môžu registrovať podľa pokynov na www.cokoladovatretra.sk www.atletikakosice.sk a facebookových stránkach Čokoládová Tretra Slovensko.

Formulár pre hromadné prihlášky v xls ( školy, CVČ a kluby) vám na požiadanie zašle organizátor miestneho preteku ( viď Organizačné pokyny, alebo nám napíšte na cokotretra@atletikakosice.sk.    Individuálne prihlášky môžte posielať mailom na cokotretra@atletikakosice.sk s uvedním celého mena súťažiaceho, mesta, kde chce vaše dieťa súťažiť, roku narodenia, pohlavia, discipíny, emailu a tf zodpovedného zástupcu.

V troch kategóriách pobežia deti, ktoré sa narodili medzi rokmi 2007 až 2012, a to trasy 100, 200 a 300 metrov, podľa veku. Najlepší traja z každého mesta a v každej kategórii sa kvalifikujú do slovenského finále, ktoré bude na Deň detí, 1.6. v Košiciach. Prví dvaja z každej disciplíny v Slovenskom finále dostanú pozvánku na štart do medzinárodného Superfinále v rámci prestížneho mítingu Zlatá tretra Ostrava. Superfinále Čokoládovej Tretry sa pobeží opäť bezprostredne pred otváracím ceremoniálom Zlatej Tretry pred 15 000 divákmi v stredu 13. júna. Bude to opäť obrovský zážitok a motivácia pre deti aj ich rodičov.

Oficiálnym organizátorom pretekov je občianske združenie Atletika Košice o.z.

Organizátori druhého ročníka slovenskej Čokoládovej Tretry očakávajú v tomto roku účasť 2,000 detí. V rámci celej Čokoládovej tretry sa očakáva neuveriteľných 14,000  súťažiacich.

 

Kontakt: podrobné informácie na FB CokoladovaTretraSlovensko, www.cokoladovatretra.sk

Atletika Košice o.z., cokotretra@atletikakosice.sk

späť...