Aktuality

20.05.2020

Pokračujeme v detských letných kempoch Danky a Janky!

Milí rodičia, hľadáte pre vaše deti prázdninový týždeň plný športu ? Prihláste ich do nášho atletického denného kempu !   ŠE  POŠALIME! :)

Kde : štadión ZŠ Trebišovská a ŠC Kalimero na Popradskej ulici.

Kedy : tri 5-dňové denné kempy v termínoch 6.- 10.júla alebo 13. – 17.júla 2019 a 10.-14.augusta od 8,00 do 16,00 hod.

Pre : deti od 6 do 15 rokov

Čomu sa budeme venovať : základy atletiky, pohybové hry, športové hry, gymnastika v špeciálnej gymnastickej telocvični, hry, súťaže a iné kratochvíle.

Kto sa im bude venovať : Danka a Janka Velďákové a tréneri z Atletika Košice o.z.

Cena : 120 eur (5 dní) , pre členov Atletika Košice 100 eur. V prípade, že nebude možné kemp uskutočniť, budú peniaze vrátené.

Cena zahŕňa : obedy, olovrant, pitný režim, sociálne zázemie, prenájmy športovísk a pomôcok, kempové tričká, ovocie, atletických trénerov, drobné ceny do súťaží. Počet detí bude obmedzený!

Prihlášky : posielajte na kempy@atletikakosice.sk s uvedením mena, priezviska a roku narodenia dieťaťa, vášho telefónneho čísla a emailu, termínu, na ktorý chcete dieťa prihlásiť a v poznámke, či sa dieťa venuje nejakému športu. Samotná organizácia je podmienená súhlasom Hlavného hygienika SR.

Prihlášku môžete stiahnuť >>TU<<

Budeme sa tešiť !

Danka, Janka Velďákové a team trénerov Atletika Košice o.z.

 

viac informácií...
19.05.2020

Propozície Čokoládová tretra Slovensko

Propozicie 2020

Propozicie 2020

viac informácií...
19.05.2020

Čokoládová tretra Slovensko 2020 pozná svoj náhradný termín!

Potom, ako celý svet zahalil koronavírový mrak a všetci, vrátane detí zostali dva mesiace bez pohybu, predsa len začalo vykukovať slniečko. Organizátori Zlatej tretry Ostrava World Athletics Continetal Tour Gold si stanovili nový termín a  s ním aj Čokoládová tretra. Do detských kalendárov a tréningových denníkov sa nanovo vpisujú termíny 7. a 8. september ako termín pre medzinárodné semifinále a finále Čokoládovej tretry v Ostrave.

Napriek súčasným, ešte stále prísnym, hygienickým opatreniam na Slovensku sa organizátori zamerali na nové termíny s vierou, že im pravidlá organizovať tieto najkrajšie detské preteky na Slovensku umožnia.

Štvrtý ročník mimoriadne populárnej Čokoládovej tretry Slovensko, ktorú na Slovensku založil klub Atletika Košice o.z., odštartuje prvým slovenským štvrťfinále 18. augusta na štadióne STU Bratislava na Mladej Garde a o dva dni neskôr bude pokračovať v Košiciach. Vďaka organizátorom z klubov Atletika Košice o.z. a Naša Atletika o.z. a slovenskými ambasádormi Jánom Volkom, Dankou a Jankou Velďákovými sú tieto preteky všetkým, čo majú byť. Zážitkom a zábavou.

Ambasádorom Čokoládovej tretry Slovensko prakticky od jej začiatku je vzor tisícov slovenských detí Ján Volko :

„ Som rad a teším sa, že deti budú mat svoje súťaže v rámci Čokoládovej tretry. Verím, že to je skvelá motivácia na prípravu, tréning, na zapojenie sa do pohybu. Lepšie neskôr ako vôbec. Čokoládovou tretrou lákame deti k šprintu, čo je moja disciplína a preto som rád, že môže byt patrónom slovenskej časti tejto populárnej súťaže. Verím, že sa so slovenskými deťmi stretnem na jednotlivých stupňoch súťaže až po finále v Ostrave."

viac informácií...
29.02.2020

Prihlasovanie na Čokoládovú tretru Slovensko 2020 je spustené!

Prihlasovovať sa môžte na slovenské štvrťfinále

do Košíc: https://online.atletika.cz/prihlaska/CokoladovaTretra?id=43641

do Bratislavy : https://online.atletika.cz/prihlaska/CokoladovaTretra?id=43640

V prílohe si môžete preštudovať Propozície Čokoládovej tretry Slovensko - PROPOZÍCIE

viac informácií...
24.02.2020

Čokoládová tretra Slovensko 2020 je pred nami!

Štvrtý ročník mimoriadne populárnej Čokoládovej tretry Slovensko, ktorú na Slovensku založil nás klub, odštartuje prvým slovenským štvrťfinále 23. apríla na štadióne STU Bratislava na Mladej Garde. Po tom, čo pred rokom Mladá Garda praskala vo švíkoch pri viac ako 800 štartujúcich detí a Košice zažili s vyše 600 malými pretekármi tiež svoj rekord, to vyzerá, že záujem bude opäť ešte väčší. Vďaka organizátorom z klubov Atletika Košice o.z. a Naša Atletika o.z. a slovenským ambasádorom Jánovi Volkovi, Danke a Janke Velďákovým, sú tieto preteky všetkým, čo majú byť. Zážitkom a zábavou. Novinkou tento rok bude zaradenie novej disciplíny pre talenty so švihom v rukách, ktoré by raz mohli kráčať po stopách svetového rekordéra a ambasádora celej Čokoládovej tretry, Jana Železného. Po prvý krát budú súťažiť 10 až 11 ročné slovenské deti v hode raketkou. A aké budú tento krát na Slovensku miesta, termíny a postupové pravidlá? Štvrťfinálové kolá budú 23. a 28. apríla v Bratislave a Košiciach. Slovenské finále budú už tradične hostiť Košice. Zo štvrťfinále bude do finále postupovať po 12 najrýchlejších detí v každej bežeckej disciplíne a po 10 v hode raketkou. V Slovenskom finále 6. mája bude štartovať 184 najšikovnejších detí z celého Slovenska.

Do medzinárodného semifinále Čokoládovej tretry v Ostrave 21. mája bude postupovať zo Slovenska celkom 80 detí, po 10 v každej disciplíne, kde ich súpermi bude 320 detí z Čiech a Poľska.  Vrcholom snaženia bude nezabudnuteľné finále pred 15,000 divákmi v rámci Zlatá tretra Ostrava World Athletics Continetal Tour Gold.

Vekové kategórie pre rok 2020 sú rovnaké ako v Česku a Poľsku : 100m ročníky 2013/2014 a mladší, 200m ročníky 2011/2012 a 300m a hod raketkou ročníky 2013/2014. Štart registrácie je naplánovaný na 1. marca. Po novom už registrácia bude plne automatizovaná.

V prílohe si môžete preštudovať Propozície Čokoládovej tretry Slovensko - PROPOZÍCIE

viac informácií...
01.01.2020

CHCETE VAŠE DIEŤA PRIHLÁSIŤ K NÁM NA ATLETIKU ?

Rodičov zaujímajú najčastejšie otázky, ktoré nájdete v texte nižšie :

V našom klube sa venujeme predovšetkým deťom od 6 do 13 rokov. Deti trénuje 5 trénerov na čele s Dankou a Jankou Velďákovými, takže máme čas sa im venovať. Atletika je základom iných športov, ale deti sa venujú na tréningoch aj gymnastike, basketbalu, obratnosti, učíme ich správnej technike behu, skokov, prekážok, hodov, rozvíjame ich rýchlostné schopnosti. Pripravujeme ich atletike všeobecne, pretože ku konkrétnym disciplínam sa dostanú až vo veku od 14 rokov neskôr. Ak chcete videť ako to u nás vyzerá, pozrite sa na Instagram Atletika Košice.

Trénujeme od začiatku apríla až do konca októbra, pokialľ dovolí počasie na štadióne ZŠ Trebišovská a to v PO - STR - PIA od 17,00 do 18,30. V zimnom období, od októbra do marca, trénujeme v telocvični Strednej športovej školy ( Športové gymnázium) v tých istých hodinách. V lete pre deti organizujeme Atletický kemp Danky a Janky, ktorý je aj pre nečlenov. Ak sa chcete na nás prísť pozrieť, budete vítani. Ak sa chcete s nami porozprávať, napíšte nám ( viď kontakty) a prídte 15 minút skôr. Počas tréningu sme tu len pre deti. Nové deti spravidla vyskúšajú s nami pár tréningov aj pár týždňov. Po dohode s nimi nám poviete, či ich to baví a či si tu našli alebo nájdu kamarátov. Kamarátov si u nás našli aj rodičia :)  Deti pretekajú po krátkej príprave za náš klub v období od apríla do septembra. Spravidla sú to soboty alebo nedele. Členské na rok 2020 je 180 euro a sú v ňom zahrnuté náklady na športoviská, pomôcky, dresy, trenérov, štartovné na preteky, registráciu v SAZ. Na obdobie do konca roka sa bude platiť čiastočné členské, ktoré bude záležať od začiatku trénovania.  Pokiaľ sa rozhodnete ku nám dieťa prihlásiť, budeme potrebovať vyplniť túto Prihlášku. Tešíme sa na vás :)

Prihlášku si môžete stiahnúť tu: docx, pdf

viac informácií...
30.09.2019

ĎAKUJEME ! JBL Jump Fest by sme nevedeli zorganizovať bez podpory mesta Košice a ďalších partnerov

Od prvého ročníka sa tešíme dôvere a finančnej, materiálnej aj organizačnej podpore zo strany mesta Košice. Aj vďaka tomu sa stávajú Košice atraktívnymi pre atlétov od Austrálie až po Equádor a Jamajku a atletika pre košičanov a stovky detí z celého Slovenska.
viac informácií...

Archív