Aktuality

10.05.2021

Pokračujeme v detských atletických letných kempoch Danky a Janky!

Milí rodičia, deťom chýbal celých šesť mesiacov sociálny kontakt a pohyb a chceme im ho toto leto vynahradiť. Hľadáte pre vaše deti prázdninový týždeň plný športu ? Prihláste ich do nášho atletického denného kempu ! ŠE  POŠALIME! :)

Kde : štadión ZŠ Trebišovská a ŠC Kalimero na Popradskej ulici.

Kedy : tri 5-dňové denné kempy v termínoch 19.-23.júla / 2.-6. augusta / 9.-13.augusta od 8,00 do 16,00 hod.

Pre : deti od 6 do 15 rokov

Čomu sa budeme venovať : základy atletiky, pohybové hry, športové hry, gymnastika v špeciálnej gymnastickej telocvični, hry, súťaže a iné kratochvíle.

Kto sa im bude venovať : Danka a Janka Velďákové a tréneri z Atletika Košice o.z.

Cena : 130 eur (5 dní) , pre členov Atletika Košice 110 eur. V prípade, že nebude možné kemp uskutočniť, budú peniaze vrátené.

Cena zahŕňa : obedy, olovrant, pitný režim, sociálne zázemie, prenájmy športovísk a pomôcok, kempové tričká, ovocie, atletických trénerov, drobné ceny do súťaží. Počet detí bude obmedzený!

Prihlášky : posielajte na kempy@atletikakosice.sk s uvedením mena, priezviska a roku narodenia dieťaťa, vášho telefónneho čísla a emailu, termínu, na ktorý chcete dieťa prihlásiť a v poznámke, či sa dieťa venuje nejakému športu. Samotná organizácia je podmienená súhlasom Hlavného hygienika SR.

Prihlášku môžete stiahnuť >>TU<<

Budeme sa tešiť !

Danka, Janka Velďákové a team trénerov Atletika Košice o.z.

 

Kemp

viac informácií...
08.05.2021

Čokoládova tretra Slovensko - Prihlasovanie spustené

Milí priatelia,

Celý tento aj minulý rok bol pre nás veľmi náročný a ešte bude plný výziev. Naše deti trpeli, asi viac než mi dospelí, chýbajúcim sociálnym kontaktom a športom. Aj preto im aj tento rok veľmi chceme zorganizovať populárnu Čokoládovú tretru. V súčasnosti pracujeme s variantom  kvalifikačných pretekov koncom júna, slovenské finále 10. septembra a medzinárodné finále 15. septembra.

 

Dnes bolo spustené prihlasovanie na Čokoládovú tretru Slovensko 2021 na portáli Slovenského atletického zväzu :  https://statistika.atletika.sk/kalendar/

Ako prihlasujúci máte dve možnosti. Prihlásiť sa bez registrácie / alebo sa zaregistrovať ( pokiaľ ste členom SAZ, prihlasujete sa štandardne). Systém vám nepotvrdzuje prihlášku emailom, ale môžete si ju skontrolovať hneď sami keď si pozriete zoznam pretekárov. Prihlasujte sa rovno „do mesta“ , kde budete súťažiť.

Po prihlásení sledujte aktuálne informácie hlavne na Facebooku Čokoládová tretra Slovensko.

Pozývací list ambasádorov zlatej tretry TU

 

 

Tešíme sa na vás

 

Cokotretra KE

 

Cokotretra BA

 

Cokotretra ZnH

viac informácií...
25.04.2021

Propozície k 5. ročníku Čokoládovej tretry

Máme tu ďalší, už 5. ročník Čokoládovej tretry Slovensko, na ktorý sme čakali od jesene. Veríme, že v deťoch opäť prebudí pretekárskeho ducha a vráti ich na športoviská, kde si nájdu nové sny aj kamarátov. Preštudujte si Propozície a nezabudnite, že prihlasovanie začne 17. mája !


Propozície v PDF formáte >>TU<<
Propozicie Cokotretra 2021 a

Propozicie Cokotretra 2021 b

viac informácií...
08.02.2021

Podporte košickú atletiku 2% z daní

Budeme vďační za vašu podporu.

Zo získaných prostriedkov budeme spolufinancovať predovšetkým detskú atletiku, projekty Street Athletics, ktorými sme na Slovensku priekopníkmi a ďalšie bežné potreby prípravy atlétov.

Ďakujeme!

viac informácií...
07.02.2021

Prihlášky do klubu Atletika Košice na rok 2021

Rodičov zaujímajú najčastejšie otázky, ktoré nájdete v texte nižšie :

V našom klube sa venujeme predovšetkým deťom od 6 do 14 rokov. Deti trénuje 6 trénerov. Kvalita trénerov je mimoriadna. Každý z trénerov je bývalým alebo súčasným reprezentantom Slovenska alebo Československa v skoku do diaľky, trojskoku, skoku do výšky, šprintoch, prekážkach a vrhoch..Atletika je základom iných športov, ale deti sa venujú na tréningoch aj gymnastike, basketbalu, obratnosti, učíme ich správnej technike behu, skokov, prekážok, hodov, rozvíjame ich rýchlostné schopnosti. Pripravujeme ich atletike všeobecne, pretože ku konkrétnym disciplínam sa dostanú až vo veku od 14 rokov neskôr. Ak chcete vidieť ako to u nás vyzerá, pozrite sa na Instagram Atletika Košice.

Trénujeme vonku od konca marca, resp. začiatku apríla až do konca októbra (pokiaľ dovolí počasie), na štadióne ZŠ Trebišovská a to v PO - STR - PIA od 16,00 do 18,30. V zimnom období, od októbra do marca, trénujeme v telocvični Strednej športovej školy ( Športové gymnázium) a ZŠ Drábová v tých istých hodinách. V lete pre deti organizujeme Atletický kemp Danky a Janky, ktorý je aj pre nečlenov. Ak sa chcete na nás prísť pozrieť, budete vítaní. Ak sa chcete s nami porozprávať, napíšte nám email ( viď kontakty), dohodneme sa s Vami na návšteve, na ktorú prídete 15 minút skôr. Počas tréningu sme tu len a len pre deti. Nové deti spravidla vyskúšajú s nami pár tréningov aj pár týždňov. Po dohode s nimi nám poviete, či ich to baví a či si tu našli alebo nájdu kamarátov. Kamarátov si u nás našli aj rodičia :)  Deti pretekajú po krátkej príprave za náš klub v období od apríla do sep

tembra. Spravidla sú to soboty alebo nedele. Členské na rok 2021 je 18 euro na mesiac a to 10 mesiacov, mimo prázdnin. Sú v ňom zahrnuté náklady na športoviská, pomôcky, dresy, trénerov, štartovné na preteky, registráciu v SAZ. Pokiaľ sa rozhodnete ku nám dieťa prihlásiť, budeme potrebovať vyplniť túto Prihlášku.

Tešíme sa na vás :)

Prihlášku si môžete stiahnúť tu: docx, pdf

viac informácií...
23.12.2020

Piaty rok za nami. Zvláštny, ale úspešný.

Rok 2020 bol piaty, v ktorom náš klub napĺňa svoju koncepciu. Na jeho konci sme podľa plánu uskutočnili zmenu v jeho vedení. Po piatich rokoch sme sa dostali z nuly do stavu, keď sme na roztrhanie. A tešíme sa tomu. Vedenie klubu preberá od Stana Danka Velďáková. Budeme sa tešiť na naše napredovanie.

Toto o nás napísala Slovenská Atletika vo svojom poslednom štvrťročníku.

viac informácií...
30.09.2020

AKÝ BOL JBL JUMP FEST 2020 ?

Ešte mesiac pred dňom D, ktorý tento rok pripadol na 10. septembra, nebolo isté či JBL Jump Fest 2020 vôbec prebehne. Napriek všetkým problémom, ktoré nás postretli, podujatie dopadlo nad všetky očakávania. Termínový konflikt s dvoma najväčšími českými resp. slovenskými mítingami, ktoré sa presunuli na netradičný septembrový termín nás pripravilo o prvú polovicu štartovky. Po prvom septembri, kedy Maďarsko uzavrelo svoje hranice sa nám ale takmer všetko ostatné rozpadlo ako domček z karát.

Kauza Budapešť. V dôsledku celosvetovej pandémie sme sa rozhodli, že väčšina pretekárov bude z okolitých krajín.  Zároveň logistickým uzlom, do ktorého sme smerovali prílet väčšiny atlétov, bola Budapešť. Maďarská vláda však od 1.9 nariadila uzatvorenie svojich hraníc, čo pre nás znamenalo zrušenie všetkých leteniek a zároveň tretina štartovej listiny tým pádom, nemohla opustiť svoju domovinu. Medzi nimi bol napríklad úradujúci bronzový medailista z Olympijských hier v Riu 2016.

Causa Covid19. Ak sme pôvodne plánovali rozšírenie kapacity pre divákov o 1/3, tak perspektíva redukcie na ½ nás vrátila do roku 2019. Okrem toho sme museli pripraviť precízny plán opatrení pre všetkých zúčastnených aby 100% vyhovoval predpisom platným v danom termíne. Dnes môžeme konštatovať, že všetci sa k požiadavkám postavili veľmi zodpovedne a s odstupom času sme nezaznamenali žiadny zdroj nákazy, ktorý by súvisel s našim eventom.

viac informácií...
29.09.2020

SPÚŠŤAME PRE DETI ATLETICKÝ KRÚŽOK PRI CVČ ZŠ DRÁBOVÁ!

viac informácií...
28.09.2020

PRED 5.ROČNÍKOM JBL JUMP FEST (tlačová správa)

Košický atletický „street atletics meeting“ - rebelské atletické preteky v uliciach mesta, bude mať 10. septembra o 17,00 svoje piate pokračovanie. To, čo si organizátori v roku 2016 predsavzali, sa začína nielen napĺňať, ale násobne prekračovať. Alžbetina ulica začína byť  pre túto atletiku malá. Každoročne rastie návštevnosť o tretinu divákov, ktorí prichádzajú atletike na chuť a pomáhajú vytvárať atmosféru, ktorá začína byť pre Košice typická. Počet detí, ktoré sa hlási do klubu organizátora akcie Atletika Košice, každým rokom dvojnásobne rastie.  A deti sa s nadšením venujú atletike pod vedením Danky a Janky Velďákových, ktoré budú prežívať svoju premiéru v dvoj roli manažérok a tréneriek.

viac informácií...
27.09.2020

SLOVENSKÉ FINÁLE ČOKOLÁDOVEJ TRETRY OPÄŤ V KOŠICIACH

Košice sa stávajú Mekkou atletiky pre žiakov slovenských základných škôl.

Už po štvrtý krát privítali 1. septembra Košice najrýchlejšie slovenské deti vo veku od 6 do 11 rokov v šprintérskej súťaži Čokoládová tretra Slovensko.

Na atletickom štadióne na Watsonovej ulici sa stretlo priamej súťaži v troch vekových kategóriách a štyroch disciplínach 180 detí z celého Slovenska. Za osobnej účasti ambasádorov projektu, Jána Volka, Danky a Janky Velďákovej deti súťažili podľa medzinárodných pravidiel tejto súťaže, v behoch od 100 do 300metrov a premiérovo aj v hode raketkou, ktorá je detskou variantou pre hod oštepom. Čokoládová tretra je medzinárodný projekt, do ktorého sa minulý rok zapojilo v Česku, Poľsku a na Slovensku až 150,000 detí! Organizátorom z občianskych združení Atletika Košice o.z. a Naša Atletika o.z. sa podarilo napriek pandémii a prázdninám prilákať na štarty tento rok 1,000 detí! V mimoriadne nevľúdnom počasí bolo z detí cítiť odhodlanie uspieť! Pre veľkú časť z nich to bola prvá príležitosť v živote, pomerať si sily s rovesníkmi z celého Slovenska. Najlepších 80 detí, 10 najlepších v každej disciplíne dostalo nominačné listy do medzinárodného semifinále v Ostrave o týždeň neskôr. Preteky sa konali za prísnych hygienických opatrení a ako obvykle boli organizačne dobre pripravené a na minútu presné. Poďakovanie patrí spoluorganizátorovi, mestu Košice, partnerskému klubu a spoluorganizátorovi z Bratislavy Naša Atletika o.z., dobrovoľníkom z Atletika Košice aj ďalších košických klubov a samozrejme abmasádorom projektu Jánovi Volkovi, Danke Velďákovej a Janke Velďákovej.

viac informácií...
26.09.2020

Valné zhromaždenie ATLETIKA KOŠICE o.z.

Valné zhromaždenie občianskeho združenia ATLETIKA KOŠICE o.z. sa bude konať 27.9.2020 v priestoroch DSI Slovakia s.r.o., na Letnej ulici 42, Košice o 17,00.

PROGRAM

- Zmena stanov občianskeho združenia

- Voľba Dozornej rady

Valného zhromaždenia sa môžu zúčastniť všetci členovia, pričom volebné právo majú plnoletí členovia, ktorí majú uhradené ku dňu konania členské poplatky.

Košice 27.augusta 2020

viac informácií...

Archív