Aktuality

30.09.2020

AKÝ BOL JBL JUMP FEST 2020 ?

Rekordy mítingu a najkvalitnejšia diaľka v histórii. Všetky úskalia sme nakoniec prekonali a do Košíc dorazili atléti z Česka, Poľska, Dánska, Veľkej Británie a Nemecka. A bolo sa na čo pozerať. V mužskej diaľke mali možnosť diváci vidieť, najkvalitnejšiu súťaž v našej krátkej histórií, keď priemerný výkon prvej trojice bolo 775 cm, čo bolo o 13 cm viac ako pred rokom. Šprinty boli v znamení rekordov. Slovenské želiezka, aj keď sa im nepodarilo zvíťaziť utvorili najlepšie slovenský výkony v histórii. Matej Balúch dosiahol 7,69s na 60 yardov prekážok a Ján Volko 6,33s na hladkých 60 yardov. Rekordy mítingu sa podarilo dosiahnuť Dominikovi Záleskému z Česka, ktorý porazil Volka o 4 stotiny a na prekážkarskej 60-ke Dominikovi Staszkiewiczovi z Poľska v čase 7,41s.

JBL Jump Fest Kids Challenge Ako to už býva zvykom, pred program patril deťom. V dopoludňajšom programe opanovali Alžbetinu ulicu žiaci základných škôl. Popoludní na ne naviazali registrované deti z atletický klubov v tzv. JBL Jump Fest Kids Challenge. Tieto preteky sme usporiadali po prvýkrát a ich myšlienkou je motivovať deti k mimoriadnou výzvou, a to tým, že víťazí jednotlivých kategórii získajú právo štartovať priamo v hlavnom programe. Možnosť za pretekať si po boku slovenských reprezentantov a hviezd svetovej atletiky nemajú mladé talenty každý deň. Je to zážitok na celý život. Radi by sme aby sa stal tradíciou a medzinárodným projektom pre malých talentov. Na štart sa celkovo v oboch častiach sa postavilo dovedna 270 detí a v hlavnom programe 15 najlepších malých šprintérov.

Danka a Janka Velďákové manažérkami a trénerkami. Danka s Jankou sa v septembri 2019 lúčili s aktívnou pretekárskou kariérou a plynule prešli v profesnom živote do role tréneriek. V občianskom združení Atletika Košice sa denne venujú deťom vo veku od 6 do 14 rokov. JBL Jump Fest je projekt, ktorý motivuje deti k športovaniu, a zároveň ho manažérsky zastrešujú práve Danka s Jankou. Decká, tak majú jedinečnú možnosť učiť sa od 3 násobných účastničiek olympiády a na Jump Feste si pričuchnúť k svetovej atletike. V prípade záujmu o tréningy detí nás kontaktujte na Facebooku Atletika Košice Bez partnerov by sme to nezvládli. Celý projekt by sa nemohol uskutočniť bez podpory našich partnerov, ktorí nám dôverovali. Ďakujeme JBL ( DSI Slovakia s.r.o.),  Toyota Slovensko, Varta, Mesto Košice, Potraviny Fresh, Deutsche Telekom IT solutions, Nemocnica Košice-Šaca, Jumpers World, Laica ( DSI Slovakia s.r.o.), Východoslovenská vodárenská spoločnosť, Stredná športová škola

späť...